Падзяка міністра адукацыі за шматгадовую плённую працу ў сістэме адукацыі, творчую ініцыятыву, высокае прафесійнае майстэрства і ў сувязі з Днём жанчын:

Грэнь Кацярыне Генадзьеўне — педагогу дадатковай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Кобрынскі раённы цэнтр экалогіі, турызму і краязнаўства”;

Кулецкай Наталлі Міхайлаўне — настаўніку-дэфектолагу дзяржаўнай установы адукацыі “Косаўскі яслі-сад” Івацэвіцкага раёна;

Несцярук Валянціне Іванаўне — намесніку дырэктара па вучэбна-вытворчай рабоце ўстановы адукацыі “Брэсцкі дзяржаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў”;

Сташэнка Інесе Уладзіміраўне — выкладчыку геаграфіі Пінскага каледжа ўстановы адукацыі “Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А.С.Пушкіна”;

Чарнюк Таццяне Мікалаеўне — выхавальніку дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Яслі-сад № 19 Пінска”;

Шавялінскай Наталлі Леанідаўне — настаўніцы беларускай мовы і літаратуры дзяржаўнай установы адукацыі “Ліцэй № 1 імя А.С.Пушкіна Брэста”;

Апет Ірыне Леанідаўне — дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 1 Лёзна”;

Дземіткевіч Святлане Антонаўне — маці-выхавальніку дзіцячага дома сямейнага тыпу аддзела па адукацыі Браслаўскага райвыканкама;

Моравай Маргарыце Мікалаеўне — настаўніку-дэфектолагу дзяржаўнай установы адукацыі “Цэнтр карэкцыйна-развіццёвага навучання і рэабілітацыі Наваполацка”;

Русак Наталлі Леанідаўне — выхавальніку дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Фарынаўскі дзіцячы сад Полацкага раёна”;

Шут Юліі Фёдараўне — выкладчыку ўстановы адукацыі “Аршанскі дзяржаўны аграрны каледж”;

Білас Таццяне Уладзіміраўне — дырэктару ўстановы адукацыі “Петрыкаўскае дзяржаўнае спецыяльнае  прафесійна-тэхнічнае вучылішча закрытага тыпу № 1 лёгкай прамысловасці”;

Дударавай Юліі Юр’еўне — педагогу дадатковай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Ельскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”;

Ісмайлавай Людміле Васільеўне — дацэнту кафедры педагогікі і псіхалогіі ўстановы адукацыі “Мазырскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя І.П.Шамякіна”;

Паняковай Ірыне Іванаўне — настаў­ніцы беларускай мовы і літаратуры дзяржаўнай установы адукацыі “Гімназія № 56 Гомеля імя А.А.Вішнеўскага”;

Паўлючэнка-Сопат Вользе Леанідаўне — настаўніцы дзяржаўнай установы адукацыі “Васілевіцкая спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннямі зроку” Рэчыцкага раёна;

Полюх Ірыне Барысаўне — выкладчыку матэматыкі ўстановы адукацыі “Касцюкоўскі дзяржаўны аграрна-тэхнічны прафесійны ліцэй”;

Рыкавец Алене Генадзьеўне — загадчыку дзяржаўнай установы адукацыі “Яслі-сад № 15 Калінкавіч”;

Агейчык Алене Іванаўне — загадчыку аддзялення архітэктуры і прафесійна-тэхнічнай адукацыі ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны політэхнічны каледж”;

Артамонавай Людміле Уладзіміраўне — маці-выхавальніку дзіцячага дома сямейнага тыпу аддзела адукацыі Бераставіцкага райвыканкама;

Бурынскай Вераніцы Францаўне — педагогу дадатковай адукацыі дзяржаўнай уста­новы адукацыі “Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і мола­дзі”;

Мінько Ірыне Францаўне — выхавальніку дзяржаўнай установы адукацыі “Ваўкавыскі дзіцячы дом”;

Чарамісінай Таццяне Аляксееўне — настаўніцы біялогіі дзяржаўнай установы адукацыі “Сярэдняя школа № 1 Ліды”;

Башарымавай Таццяне Аляксандраўне — выхавальніку ўстановы адукацыі “Магілёўскае дзяржаўнае спецыяльнае прафесійна-тэхнічнае вучылішча закрытага тыпу № 2 дрэваапрацоўкі”;

Кубліцкай Ірыне Мікалаеўне — майстру вытворчага навучання ўстановы адукацыі “Магілёўскі дзяржаўны тэхналагічны каледж”;

Лазаронак Святлане Віктараўне — педагогу дадатковай адукацыі дзяржаўнай уста­новы адукацыі “Шматпрофільны цэнтр “Ветразь” Бялыніч”;

Лук’янчук Ганне Мікалаеўне — настаўніцы пачатковых класаў дзяржаўнай уста­новы адукацыі “Заеліцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад — сярэдняя школа” Глускага раёна;

Максімавай Антаніне Іванаўне — дырэктару ўстановы адукацыі “Касцюковіцкая раённая дзяржаўная гімназія”;

Маліноўскай Таццяне Аляксандраўне — педагогу-псіхолагу ўстановы адукацыі “Магілёўская дзяржаўная спецыяльная школа закрытага тыпу”;

Наркевіч Ларысе Уладзіміраўне — дацэнту кафедры “Эканоміка і кіраванне” міждзяржаўнай адукацыйнай установы вышэйшай адукацыі “Беларуска-Расійскі ўніверсітэт”;

Шаховіч Вользе Міхайлаўне — педагогу-псіхолагу дзяржаўнай установы адукацыі “Краснапольскі раённы сацыяльна-педагагічны цэнтр”;

Аскірка Марыне Мікалаеўне — настаўніцы замежнай мовы ўстановы адукацыі “Нацыянальны дзіцячы адукацыйна-аздараўленчы цэнтр “Зубраня”;

Белазёравай Вользе Віктараўне — выкладчыку інфарматыкі і інфармацыйных тэхналогій філіяла Беларускага нацыянальнага тэхнічнага ўніверсітэта “Барысаўскі дзяржаўны політэхнічны каледж”;

Дворак Вользе Ула­дзі­міраўне — майстру вытворчага навучання ўстановы адукацыі “Барысаўскі дзяржаўны каледж”;

Гаргун Наталлі Паўлаўне — загадчыку дзяржаўнай установы адукацыі “Клецкі яслі-сад № 2”;

Дадзіверынай Наталлі Сяргееўне — культарганізатару дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі “Крупскі цэнтр дзіцячай творчасці”;

Даніленка Веры Уладзіміраўне — майстру вытворчага навучання ўстановы адукацыі “Слуцкі дзяржаўны каледж”;

Пехцеравай Вераніцы Іванаўне — метадысту дзяржаўнай установы адукацыі “Лагойскі раённы вучэбна-метадычны кабінет”;

Станкевіч Святлане Уладзіміраўне — намесніку дырэктара па вучэбнай рабоце дзяржаўнай установы адукацыі “Крывіцкае спецыяльнае лячэбна-выхаваўчае прафесійна-тэхнічнае вучылішча закрытага тыпу”;

Баліцкай Кацярыне Аляксандраўне — выхавальніку дашкольнай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Яслі-сад № 567 Мінска”;

Сароцы Вілене Віктараўне — педагогу дадатковай адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі “Цэнтр дадатковай адукацыі “Кантакт” Мінска”;

Якубоўскай Аксане Барысаўне — дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі “Гімназія № 33 Мінска”;

Янушкевіч Алене Аляксандраўне — выкладчыку матэматыкі ўстановы адукацыі “Мінскі гарадскі педагагічны каледж”;

Аўчаровай Юліі Віктараўне — метадысту вучэбна-метадычнага ўпраўлення ўстановы адукацыі “Рэспубліканскі інстытут кантролю ведаў”;

Гапонік Вользе Уладзі­міраўне — метадысту арганізацыйна-аналітычнага ўпраўлення адукацыйнага цэнтра навукова-метадычнай установы “Нацыянальны інстытут адукацыі” Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь;

Ігнатовіч Алене Сцяфанаўне — загадчыку кафедры маладзёжнай палітыкі і сацыякультурных камунікацый дзяржаўнай уста­новы адукацыі “Рэспубліканскі інстытут вышэйшай школы”;

Казінец Алене Міхайлаўне — настаўніцы па класе фартэпіяна дзяржаўнай установы адукацыі “Гімназія-каледж мастацтваў імя І.В.Ахрэмчыка”;

Камоцкай Веры Станіславаўне — прадаўцу аддзе­ла прамыслова-харчовых тавараў рэспубліканскага ўнітарнага прад­прыемства “Беларускае гандлёвае аб’яднанне “Глобус”;

Касьянік Алене Леанідаўне — прарэктару па вучэбнай рабоце ўстановы адукацыі “Рэспубліканскі інстытут прафесійнай адукацыі”;

Клютчэні Вераніцы Іванаўне — першаму намесніку дырэктара рэдакцыйна-выдавецкай установы “Выдавецкі дом “Педагагічная прэса”;

Місюкевіч Іне Мікалаеўне — кансультанту юрыдычнага аддзела Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь;

Насонавай Наталлі Віктараўне — прафесару кафедры абароны інфармацыі ўстановы адукацыі “Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт інфарматыкі і радыёэлектронікі”;

Талкачовай Наталлі Валянцінаўне — начальніку аддзела інфармацыйнага забеспячэння стану матэрыяльна-тэхнічнай базы сістэмы адукацыі ўстановы “Галоўны інфармацыйна-аналітычны цэнтр Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь”;

Савельевай Галіне Яўгеньеўне — загадчыку аддзе­ла экалагічнага выхавання і сацыякультурнай дзейнасці ўстановы адукацыі “Рэспубліканскі цэнтр экалогіі і краязнаў­ства”;

Самусевай Наталлі Вітольдаўне — галоўнаму спецыялісту аддзела дадатковай адукацыі дарослых галоўнага ўпраўлення прафесійнай адукацыі Міністэр­ства адукацыі Рэспублікі Беларусь;

Сафронавай Інесе Аляксееўне — педагогу аб’яднання па інтарэсах “Аэробіка спартыўная” ўстановы адукацыі “Нацыя­нальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі” Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь;

Севасцьянчук Хрысціне Арнольдаўне — трэнеру-выкладчыку па спорце ўстановы “Рэспубліканскі цэнтр алімпійскага рэзерву па гандболе”;

Скок Алене Іванаўне — бухгалтару ўстановы “Нацыянальны цэнтр усынаўлення Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь”;

Шавыркінай Міраславе Міхайлаўне — галоўнаму рэдактару рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства “Выдавецтва “Адукацыя і выхаванне”.

Міністр І.В.Карпенка.