Пераможцы IV Рэспубліканскага конкурсу WorldSkills Belarus — 2020

Мінскі гарадскі педагагічны каледж святкуе перамогу.

Кампетэнцыя “Інфармацыйныя кабельныя сеткі”

Кірыл Высоцкі,Беларуская дзяржаўная акадэмія сувязі.

Кампетэнцыя “Мехатроніка”

Аляксандр Манюк, Арцём Новікаў, філіял РІПА “Каледж сучасных тэхналогій у машынабудаванні і аўтасэрвісе”.

Кампетэнцыя “Інжынерны дызайн CAD”

Аляксандр Баброў, Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт.

Кампетэнцыя “Такарныя работы на станках з ПК”

Павел Кемеж, філіял РІПА “Каледж сучасных тэхналогій у машынабудаванні і аўтасэрвісе”.

Кампетэнцыя “Фрэзерныя работы на станках з ПК”

Дзмітрый Хацкевіч, філіял РІПА “Каледж сучасных тэхналогій у машынабудаванні і аўтасэрвісе”.

Кампетэнцыя “Праграмныя рашэнні для бізнесу”

Максім Мемус, Мінскі каледж прадпрымальніцтва.

Кампетэнцыя “Зварачныя тэхналогіі”

Дзмітрый Аляксандраў, Брэсцкі дзяр­жаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў.

Кампетэнцыя “Абліцоўка пліткай”

Раман Каравікоў, Віцебскі дзяржаўны тэхнічны каледж.

Кампетэнцыя “Кузаўны рамонт”

Яраслаў Суша, філіял РІПА “Мінскі дзяржаўны аўтамеханічны каледж імя акадэміка М.С.Высоцкага”.

Кампетэнцыя “Сантэхніка і ацяпленне”

Яўген Гайбута, Маладзечанскі дзяр­жаўны каледж.

Кампетэнцыя “Электроніка”

Павел Нечытайла, Мінскі дзяржаўны каледж электронікі.

Кампетэнцыя “Вэб-дызайн і распрацоўка”

Леанід Лазута, Беларуская дзяржаўная акадэмія сувязі.

Кампетэнцыя “Электрамантаж”

Пётр Сібораў, Магілёўскі прафесійны электратэхнічны каледж.

Кампетэнцыя “Цагляны мур”

Раман Ціхановіч, Мінскі дзяржаўны прафесійны ліцэй № 5 транспартнага будаўніцтва.

Кампетэнцыя “Сухое будаўніцтва і тынкавальныя работы”

Яўген Бакавец, Мінскі дзяржаўны прафесійны ліцэй № 12 будаўніцтва.

Кампетэнцыя “Малярныя і дэкаратыўныя работы”

Вікторыя Гарбузава, філіял РІПА “Індустрыяльна-педагагічны каледж”.

Кампетэнцыя “Мабільная робататэхніка”

Андрэй Садыкаў, Максім Шыянаў, Віцебскі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт.

Кампетэнцыя “Вытворчасць мэблі”

Яўген Чэрнік, Мірскі дзяржаўны мастацкі прафесійна-тэхнічны каледж.

Кампетэнцыя “Сталярная справа”

Дзмітрый Баброў, філіял Беларускага дзяржаўнага тэхналагічнага ўніверсітэта “Віцебскі дзяржаўны тэхналагічны каледж”.

Кампетэнцыя “Цяслярская справа”

Аляксей Аляксееў, Мінскі дзяржаўны прафесійны ліцэй № 5 транспартнага будаўніцтва.

Кампетэнцыя “Фларыстыка”

Паліна Шумская, Беларускі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт.

Кампетэнцыя “Цырульніцкае мастацтва”

Настасся Васілевіч, Брэсцкі дзяржаўны каледж сферы абслугоўвання.

Кампетэнцыя “Прыкладная эстэтыка”

Настасся Станкевіч, Мінскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж лёгкай прамысловасці і бытавога абслугоўвання насельніцтва.

Кампетэнцыя “Тэхналогія моды”

Юлія Ганчарук, Гродзенскі дзяржаўны каледж тэхнікі, тэхналогій і дызайну.

Кампетэнцыя “Кандытарскае мастацтва”

Караліна Гарбачова, Магілёўскі дзяр­жаўны тэхналагічны каледж.

Кампетэнцыя “Аўтамабільныя тэхналогіі”

Аляксандр Ягадка, філіял РІПА “Каледж сучасных тэхналогій у машынабудаванні і аўтасэрвісе”.

Кампетэнцыя “Кулінарнае мастацтва”

Кірыл Кажуленка, Магілёўскі дзяр­жаўны ўніверсітэт харчавання.

Кампетэнцыя “Рэстаранны сэрвіс”

Мікіта Шелегаў, Магілёўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчавання.

Кампетэнцыя “Сеткавае і сістэмнае адміністраванне”

Данііл Дамасканаў, Гомельскі дзяр­жаўны ўніверсітэт імя Францыска Скарыны.

Кампетэнцыя “Графічны дызайн”

Настасся Маляеўская, Гуманітарны каледж установы “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”.

Кампетэнцыя

“Візуальны мерчандайзінг”

Таісія Саранчукова, Магілёўскі дзяр­жаўны тэхналагічны каледж.

Кампетэнцыя “Хлебапячэнне”

Юлія Рашкевіч, Магілёўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчавання.

Кампетэнцыя “Агранамія”

Дзяніс Бабовіч, Беларуская дзяржаўная сельскагаспадарчая акадэмія.

Кампетэнцыя “Геадэзія”

Аляксандра Дземідзенка, Яўген Попчанка, філіял БНТУ “Барысаўскі дзяржаўны політэхнічны каледж”.

Кампетэнцыя “Эксплуатацыя сельскагаспадарчых машын”

Мікалай Грыбко, Смілавіцкі сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй.

Кампетэнцыя “Дашкольная адукацыя”

Кацярына Падабед, Мінскі гарадскі педагагічны каледж. 

Кампетэнцыя “Пачатковая адукацыя”

Вікторыя Дабрагост, Мінскі гарадскі педагагічны каледж.

Кампетэнцыя “Тэхналогія праектавання збудаванняў BIM”

Марына Жукава, Таццяна Фралова, праектнае бюро “ЖылБудПраект”.

Кампетэнцыя “Вэб-дызайн і распрацоўка InclusiveSkills”

Алена Лянцэвіч, Мінскі дзяржаўны каледж электронікі.

Кампетэнцыя “Тэхналогія моды InclusiveSkills”

Алена Коўшык, Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж бытавога абслугоўвання  насельніцтва.

Кампетэнцыя “Сістэмнае адміністраванне InclusiveSkills”

Пётр Івановіч, вытворчае ўнітарнае прадпрыемства “Фільтр” грамадскага аб’яднання “Беларускае таварыства інвалідаў па зроку”.

Кампетэнцыя “Графічны дызайн InclusiveSkills”

Дзмітрый Войтаў, Магілёўскі дзяр­жаўны эканамічны прафесійна-тэхнічны каледж.

Сардэчна віншуем герояў рэспублікан­скага конкурсу прафесійнага май­стэрства, якія стануць удзельнікамі нацыянальнай зборнай і змогуць прыняць удзел у міжнародным чэмпіянаце WorldSkills-2021, што плануецца правесці ў Кітаі.

Падрыхтавала Ала КЛЮЙКО.
Фота Алега ІГНАТОВІЧА.