Выбіраем WorldSkills

Пераможцы — 2016

Абліцовачныя работы — Дзмітрый Пісараў, Філіял РІПА “Індустрыяльна-педагагічны каледж”.

Каменныя работы — Аляксандр Лукашэнка, Мсціслаўскі дзяржаўны будаўнічы каледж.

Сталярныя работы — Андрэй Барышнікаў, Расійская Федэрацыя (“золата”); Арцём Капуста, Мінскі дзяржаўны прафесійны ліцэй № 5 транспартнага будаўніцтва (“серабро”).

Выраб мэблі — Іван Скорб, Беларускі дзяржаўны тэхналагічны універсітэт.

Цяслярныя работы — Валянцін Пасюцін, філіял БДТУ “Віцебскі дзяржаўны тэхналагічны каледж”.

Электрамантажныя работы — Канстанцін Цітоў, Магілёўскі прафесійны электратэхнічны каледж.

Малярныя і дэкаратыўныя работы — Аляксандр Градовіч, Барысаўскі дзяржаўны прафесійны будаўнічы ліцэй.

Сухое будаўніцтва і тынкавальныя работы — Дзмітрый Гардзей, Яўген Лауш, Мірскі дзяржаўны мастацкі прафесійна-тэхнічны каледж.

Сантэхніка і ацяпленне — Андрэй Кірыковіч, Кобрынскі дзяржаўны політэхнічны каледж.

Тэхніка халадзільных установак і кандыцыянавання паветра — Аляксандр Печкуроў, Мінскі дзяржаўны механіка-тэхналагічны прафесійна-тэхнічны каледж.

Дызайн адзення — Вольга Кушнер, Гродзенскі дзяржаўны каледж тэхнікі, тэхналогій і дызайну.

Графічны дызайн — Вольга Броўкіна, Мінскі дзяржаўны мастацкі каледж імя А.К. Глебава.

Адміністраванне сеткавых інфармацыйных сістэм — Павел Лукашык, Беларуская дзяржаўная акадэмія сувязі.

Праграмнае забеспячэнне для бізнесу — Павел Паўлюшчык, Мінскі дзяржаўны каледж электронікі.

Інфармацыйныя кабельныя сеткі — Андрэй Сачышын, Беларуская дзяржаўная акадэмія сувязі.

Вэб-дызайн — Аляксандр Сіманок, Гомельскі дзяржаўны машынабудаўнічы каледж.

Такарныя работы на станках з ПК — Юрый Касач, філіял РІПА “Каледж сучасных тэхналогій у машынабудаванні і аўтасэрвісе”.

Фрэзерныя работы на станках з ПК — Аляксей Лабко, Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт.

Электроніка — Арцём Дабрынін, філіял БДУІР “Мінскі радыётэхнічны каледж”.

Тэхнічнае праектаванне CAD — Кірыл Каціла, Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт.
Мехатроніка — Павел Раманаў, Мікалай Якубаў, Гомельскі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт імя П.В.Сухога.

Мабільная робататэхніка — Аляксандр Мацвяйчук, Андрэй Часлоў, Брэсцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт.

Зварачныя работы — Сяргей Мацкевіч, ЗАТ “Амкадор-Пінск”.

Рэстаранны сэрвіс — Кацярына Бохан, Мінскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж кулінарыі.

Кулінарнае мастацтва — Анастасія Дзямідава, Магілёўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчавання, рэстаран “Амстэрдам”.

Кандытарскае мастацтва — Злата Шпак, Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж кулінарыі, Анастасія Данілава, Дзяржаўны прафесійны ліцэй №10 Магілёва.

Цырульніцкае мастацтва — Надзея Кашцялян, Брэсцкі дзяржаўны каледж сферы абслугоўвання.

Кузаўны рамонт аўтамабіля — Дзмітрый Зубкоў, філіял РІПА “Мінскі дзяржаўны аўтамеханічны каледж імя акадэміка М.С.Высоцкага”.

Аўтамабільныя тэхналогіі — Аляксей Шчара, філіял РІПА “Мінскі дзяржаўны аўтамеханічны каледж імя акадэміка М.С.Высоцкага”.

Чэмпіёны  JuniorSkills — 2016

“Мабільная робататэхніка”

(Узроставая катэгорыя 10—13 гадоў) Максім і Яўген Стручыстыя, гімназія № 40 Мінска.
(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Дзмітрый Яцкевіч, Павел Дрыга, гімназія № 10 Мінска.

“Прамысловая робататэхніка”

(Узроставая катэгорыя 10—13 гадоў) Вадзім Валасевіч, Арцём Чаўлытка, гімназія-інтэрнат Мядзела.
(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Максім Клімовіч, Аляксей Русакоў, Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі.

“Прататыпаванне”

(Узроставая катэгорыя 10—13 гадоў) Давід Такарчук, Дзяніс Усовіч, сярэдняя школа в.Чэрні Брэсцкай вобласці.
(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Паліна Чарняўская, Паліна Ахрамчук, адукацыйны цэнтр Парка высокіх тэхналогій.

“Тэхналогіі беспілотных лятальных апаратаў”

(Узроставая катэгорыя 10—13 гадоў) Максім Парфяновіч, Андрэй Верхаводка, Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Барысаўскага раёна.
(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Максім Грачуха, Ягор Сакалоў, цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Барысаўскага раёна.

“Інжынерны дызайн CAD”

(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Марыя Стрыгун, Аліна Халаімава, Магілёўскі дзяржаўны політэхнічны каледж.

“Нейрапілатаванне”

(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Уладзіслаў Місачэнка, Мэрсэдэс Ярашэвіч, Рэспубліканскі цэнтр інавацыйнай і тэхнічнай творчасці.

“Сістэмнае адміністраванне”
(Узроставая катэгорыя 14—17 гадоў) Сяргей Слуцкі, Іван Букачоў, Магілёўскі дзяржаўны політэхнічны каледж.

Пакінуць каментарый

Ваш электронны адрас не будзе апублікаваны. Абавязковыя палі пазначаны *